بهترین افزونه ها برای ارسال اعلانات

زهرا کامران ور یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵

بهترین افزونه ها برای ارسال اعلانات

بهترین افزونه ها برای ارسال اعلانات

همه صاحبان کسب وکارها می خواهند کاربران مشتاق را در کنار خود داشته باشند. این کاربران به طور منظم به سایت سر می زنند ، محتوای موجود را می خوانند، با صاحبان سایت تعامل دارند و در صورت نیاز از محصولات موجود خرید می کنند. همانطور که می دانید روش های زیادی برای تشویق کاربر در برگشتن دوباره به سایت وجود دارد. شما می توانید کمپین ایمیلی خود را به صورت تعاملی ایجاد کنید یا حضور پررنگ تری در رسانه های اجتماعی داشته باشید. با اینحال، امروزه تمایل صاحبان کسب وکارها به موضوع push notification بیشتر از قبل شده است. در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم و ببینیم چگونه می توانیم با این گزینه تعداد  کاربران بازگشتی به سایت را افزایش دهیم. در نهایت نیز بهترین افزونه های موجود برای ارسال اعلانات سایت را معرفی خواهیم کرد. پس همراه ما باشید.

wordpress-notification-plugins

خوب همانطور که می دانید push notification پیامی است که به کاربر یا فالوور شما فرستاده می شود  تا او را از توسعه های جدید ایجاد شده در سایت آگاه نماید. زمانی که بازدید کننده جدیدی به سایت شما می آید یک پاپ آپ نمایش داده خواهد شد. این پاپ آپ از کاربر می پرسد که دوست دارد به سایت باز گردد یا خیر. اگر پاسخ کاربر به این سوال مثبت باشد هر زمانی که تغییر جدیدی در سایت رخ دهد  به اطلاع کاربر خواهد رسید. زمانی که این اعلانات از طریق سایت شما به دست  کاربر می رسد ،پیام در دسکتاپ یا دستگاه موبایلی کاربر نمایش داده می شود. اگر آنها بخواهند بر روی اعلانات دریافت شده کلیک کنند به سمت سایت هدایت می شوند.

مزایا و معایب push notification:

best-wordpress-push-notification-plugins

مزایا و معایب آشکاری برای استفاده کردن از این موارد وجود دارد.در ادامه برخی از مزایا و معایب push notification ها را با هم مرور می کنیم.

مزایای استفاده از push notification:

همانطور که در ابتدای مقاله نیز ذکر کردیم این اعلانات می تواند ترافیک بیشتری به سمت سایت جذب نماید زیرا بازدید کننده را تشویق می کند دوباره به سمت سایت بازگردد. از آنجایی که افراد خودشان دریافت چنین اعلاناتی را انتخاب کرده اند به خوبی می دانید که  بازدیدکننده های واقعی را در سایت دارید. این دقیقا همان چیزی است که شما به دنبالش هستید. بازدیدکنندگان وفاداری که برای بازدید از سایت دوباره به آن بر می گردند. در این شرایط می توانید مطمئن باشید که فروش بیشتری خواهید داشت.

بخوانید  دریافت json از سایت وردپرسی

معایب استفاده از push notification:

دو مشکل اصلی در مورد push notificationها وجود دارد. اولین مشکل این است که افراد باید این اعلانات را بپذیرند.بنابراین بهتر است اعلانات را بر روی سایت خود داشته باشید مثلا می توانید افراد را تشویق کنید در خبرنامه شما مشترک شوند.  ثانیا، تعداد push notification هایی که شما ارسال می کنید می تواند تفاوت زیادی بین به دست آوردن بازدید کننده و از دست دادن فالوور ایجاد نماید. اگر اعلانات زیادی را ارسال کنید ممکن است مخاطب خود را اذیت کنید. ارسال تعداد اندک این اعلانات نیز چیزی را عوض نمی کند. افزونه ای که می تواند تجزیه و تحلیلی را ارائه کند بسیار مفید خواهد بود.

آیا می توان به جای کمپین ایمیلی از Push Notificationها استفاده کرد؟

پاسخ کوتاه به این سوال قطعا منفی است. به هیچ عنوان نمی توان از Push Notification به جای کمپین ایمیلی استفاده کرد زیرا این دو مقوله با هم متفاوت اند و باید در کنار یکدیگر مورداستفاده قرار گیرند. همانطور که ذکر کردیم Push Notification ها تنها متن کوتاهی هستند که زمان اندکی از دریافت کننده می گیرند. از این موارد تنها برای یادآوری استفاده می شود. از سوی دیگر، یک کمپین ایمیلی موفق می تواند خواننده را اغوا کند، رابطه ای را ایجاد نماید و این رابطه را پایدار سازد. تفاوت مهمی که بین این دو مورد وجود دارد این است که بازدید کننده نمی تواند push notification را باز نکند. این موضوع دقیقا برعکس  کمپین ایمیلی است. این کمپین زمانی موفق خواهد بود که فرد مورد نظر ایمیل دریافت شده را باز کند. به همین خاطر باید محتوای جذاب و مرتبطی در ایمیل خود داشته باشید در غیر اینصورت مخاطب آن را باز نمی کند. در نهایت push notification باید به عنوان روشی برای یادآوری  مورد استفاده قرار گیرد و آنها را ترغیب به بازگشت نماید. ایمیل نیز باید برای ساخت یک رابطه طولانی مدت استفاده شود. اگر این دو مورد کنار یکدیگر استفاده شود نتایج شگفت انگیزی حاصل خواهد شد.

بخوانید  چرا باید از وردپرس استفاده کرد؟

در یک افزونه push notification باید به دنبال چه چیزهایی باشید؟

زمانی که می خواهید افزونه ای را برای ارسال اعلانات انتخاب کنید چند عنصر کلیدی را  مد نظر داشته باشید:

 • این اعلانات به چه دستگاه هایی ارسال می شوند؟
 • ایا شما می توانید فرم Optin را سفارشی سازی کنید؟
 • تعداد اعلاناتی که باید فرستاده شود چقدر است؟
 • چه کنترلی بر روی سایر پیام های ارسال شده خواهید داشت؟
 • آیا قابلیت تجزیه و تحلیل در خود افزونه وجود دارد؟

این سوالات را در ذهن داشته باشید. در این شرایط می توانید بهترین افزونه را برای سایت انتخاب نمایید.

افزونه push notification برای وردپرس:

push-notifications-for-wp-lite

افزونه push notification برای وردپرس یکی از افزونه های عالی برای انجام اینکار است. این افزونه می تواند اعلانات سایت را به سیستم عامل های اندروید، IOS و دستگاه های Fire OS ارسال نماید. این اعلانات در زمان واقعی ( به صورت لحظه ای) از سایت شما ارسال می شوند.  این افزونه یکی از افزونه های رایگان و عالی برای انجام اینکار است. نسخه پرمیوم آن اعلانات نامحدودی را فراهم می کند و از سفری، کروم  و فایرفاکس نیز پشتیبانی خواهد کرد.

push-notifications-for-wp-pro

در این افزونه تجزیه و تحلیل عمیقی وجود دارد که شما می توانید از آن استفاده کنید. قابلیت دیگری که در این افزونه وجود دارد این است که کاربران می توانند نوع اعلانات دریافتی را بر اساس طبقه بندی موجود در سایت انتخاب کنند. به عنوان مثال شما ممکن است به حوزه وردپرس و اخبار آن علاقه داشته باشید. پس می توانید اعلانات این حوزه را دریافت کنید. این کار مانع از ایجاد تجربه بد در کاربران می شود و خطر از دست دادن مشترکان را تا حد زیادی کاهش می دهد.

بخوانید  اضافه کردن نوار پیشرفت خواندن در وردپرس

افزونه OneSignal:

onesignal

این افزونه یک افزونه رایگان برای وردپرس است که می تواند اعلانات نامحدود دسکتاپی را فراهم آورد. این افزونه همچنین از مرورگرهایی همچون کروم، فایرفاکس و سفری نیز پشتیبانی می کند. شما می توانید فرم موجود را سفارشی سازی کنید.در کنار ارسال خودکار این اعلانات که به هنگام منتشر شدن مطلب جدید ارسال می شود، شما می توانید یادآوری هایی را برای افراد ارسال کنید. این یادآوری ها برای افرادی ارسال می شود که مدت زمان طولانی از سایت بازدید نکرده اند.همچنین می توانید زمان ارسال اعلان را مدیریت کنید و آن را زمانبندی نمایید تا در آینده ارسال شود.

افزونه Roost Web Push:

roost-web-push-wordpress-push-notification-plugins

Roost یک افزونه پرمیوم است که از کروم برای دسکتاپ ، اندروید ،فایرفاکس و سفری پشتیبانی می کند. انجام تنظیمات و راه اندازی آن سریع و اسان است. هر زمانی که پست جدید منتشر می شود این پیام ها نیز ارسال خواهند شد. همچنین شما می توانید اعلانات خود را با استفاده از عنوان مطلب ارسال کنید. شما می توانید تجربه افراد را سفارشی سازی کنید. یکی از قابلیت های اصلی Roost چیزی به نام The bell است. این یک اعلان مرکزی است که برای هر مشترک وجود دارد و به آنها اجازه می دهد مهم ترین اعلان های موجود را مشاهده کند. علاوه بر این، بازدیدکنندگان می توانند اعلانات خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند و بر روی تعداد و نوع پیام های دریافتی کنترل داشته باشند.

نتیجه گیری:

زمانی که به دنبال بهترین افزونه برای ارسال اعلانات هستید، بهترین و مناسب ترین گزینه برای شما به نیازهای سایت بستگی خواهد داشت. اگر کسب وکار بزرگی دارید و تعداد فالوورهای شما زیاد است می توانید یکی ازگزینه های پولی را انتخاب کنید. هر افزونه ای که انتخاب می کنید باید اعلانات را بررسی نمایید و  نرخ تبدیل را پیگیری کنید. مطمئن شوید که اعلانات ارسالی تفاوت مثبتی در کاربران ایجاد کرده است.

امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید.

دیدگاه شما :

2 دیدگاه

 • باتری سیار ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

  سلام
  برای موبایل هم کار میکنه یا فقط روی دسکتاپ جواب میده؟
  ممنون از شما

  • محمد فرکاریان ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

   سلام
   فقط دسکتاپ هست اما اگر اپلیکیشن اندرویدی داشته باشید میتونید از سرویس هایی همچون onesignal استفاده کنید که میتونید برای کاربران موبایل هم نوتیفیکیشن ارسال کنید
   تشکر

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به شماره 30005563 پیامک کنید.