۱۰ ویژگی وردپرس که احتمالا از انها خبر ندارید

نویسنده : محمد فرکاریان ۳۰ تیر ۱۳۹۵

وردپرس

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا قوی و عالی میباشد که روز به روز در حال پیشرفت و بهتر شدن است.ولی خب شاید از همه ویژگی های این سیستم مدیریت وردپرس اشنایی نداشته باشید.ما در این پست میخواهیم ۱۰ ویژگی وردپرس که احتمالا به انها توجه ای نداشتید را به شما عزیزان معرفی کنیم.پس باما همراه باشید و لبخند را هم فراموش نکنید 😉

۱-نمایش/عدم نمایش تنظیمات صفحه

شاید شما توجه زیادی به دکمه تنظیمات صفحه نداشته اید در این بخش یک سری گزینه هایی وجد دارد که میتوانید این گزینه ها را در صفحه مورد نظر فعال یا غیرفعال کنید.

screenoptions

بسیاری از کاربران مبتدی اطلاعی از این قسمت ندارند.

۲-اضافه کردن،حرکت یا حذف ابزارک از داشبورد

به طور پیشفرض کاربران پس از وارد شدن به سایت وردپرسی به داشبورد وردپرس منتقل میشوند که در داشبورد ابزارک هایی وجود دارد حالا شما میتوانید از قسمت تنظیمات صفحه این ابزارک ها را در این صفحه فعال یا غیر فعال کنید و یا محل قرار گیری ابزارک ها را به روش درگ و دراپ تغییر بدهید

dashboard-rearrange

۳-ایجاد لینک ادرس

در وردپرس نسخه ۴٫۵ این قابلیت اضافه شده است که راحت تر بتوانید لینک ایجاد کنید.

برای ایجاد لینک میتوانید متن مورد نظر خود را انتخاب کنید و با کمک کلید ترکیبی Ctrl+V (افرادی که از مک استفاده میکنند با کمک کلید ترکیبی Command+V) لینک ایجاد کنید.

pastetolink

۴-حالت دسترسی راحت تر به ابزارک ها

شاید پوسته وردپرسی شما دارای چندین ناحیه ابزارک باشد و استفاده از روش درگ و دراپ مشکل باشد به همین جهت برای راحت تر کردن کار میتوانید با کلیک بر روی ابزارکی که میخواهید فعال کنید مکان قرار گیری را انتخاب کنید و بر روی دکمه افزودن ابزارک کلیک کنید تا ابزارک به ناحیه مورد نظر اضافه شود. برای مراجعه به بخش مدیریت ابزارک ها می توانید از قسمت “نمایش>ابزارک ها” اقدام کنید.

بخوانید  حذف حساب کاربری توسط کاربر

accessiblewidgets

۵-پیشنمایش پوسته بدون فعال کردن

بسیاری از کاربران از این نگران هستند که اگر پوسته ای را در سایت خود فعال کنند و پوسته مشکل داشته باشد سایتشان دچار مشکل میشود ولی خب جای نگرانی نیست و شما میتوانید از قابلیت پیش نمایش پوسته استفاده کنید و پیش نمایشی از پوسته را مشاهده کنید و اگر مورد قبولتان بود پوسته را فعال کنید.برای اینکار به مسیر “نمایش>پوسته ها”مراجعه کنید و بر روی دکمه پیش نمایش زنده پوسته مورد نظر خود کلیک کنید.

livepreview

۶-ویرایش تصاویر در وردپرس

شما در وردپرس می توانید تصاویر خود را ویرایش کنید.در حالت ویرایش میتوانید تصویر را بچرخانید،برش دهید ، تغییر اندازه و… دهید.برای ویرایش تصویر میتوانید از قسمت “رسانه>کتابخانه” استفاده کنید.

editimages

۷-صفحه بندی کردن پست

شما در وردپری میتوانید یک پست را به چند صفحه تقسیم کنید و یک مطلب چند صفحه ای ایجاد کنید.برای ایجاد مطلب چند صفحه ای باید از برچسب <!–nextpage–> در پست استفاده کنید.

postpagination

۸-قردادن لینک،فیلم و چند رسانه

شما با اضافه کردن لینک سایت هایی که وردپرس از انها پشتیبانی میکند مثل:یوتیوب،توییتر وردپرس لینک ها را به طور خودکار در پست جاسازی میکند.

autoembeds

۹-تنظیمات مخفی

وردپرس یک صفحه اصلی تنظیمات دارد که مخفی است و شما برای دسترسی به این صفحه میتوانید از ادرس زیر استفاده کنید:

http://example.com/wp-admin/options.php

به جای example.com نام دامنه خود را وارد کنید.

hiddenoptions

۱۰-میانبر های صفحه کلید

بیشتر کاربران زمان زیادی را صرف نوشتن میکنند برای اینکه سرعت شما بیشتر باید و دستتان را از روی کیبرد بر ندارید میتوانید از کلید های میانبر استفاده کنید.

editor-text-patterns

با استفاده از *یا – یک لیست نامرتب میتوانید ایجاد کنید

بخوانید  پاپ اپ برای وردپرس

با استفاده از.۱ یا ۱) یک لیست مرتب میتوانید ایجاد کنید

با استفاده از # میتوانید h1 ایجاد کنید و برای h2 و h3 میتوانید از ## و ### استفاده کنید

امیدوار هستیم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشه 😉

لبخند را هم فراموش نکنید 😉

موفق باشید

محمد فرکاریان

علاقه مند به سیستم مدیریت محتوای وردپرس هستم و اموزش ها ی در رابطه با سیستم مدیریت محتوای وردپرس را با شما عزیزان به اشتراک میگذارم . لبخند را هیچ وقت فراموش نکنید ;-)

0 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *