ده کار برای پرطرفدار شدن سایت در وردپرس

نویسنده : ازیتا پورحسینی ۱۱ مرداد ۱۳۹۶

ده عملکردبرای پرطرفدارشدن سایت در وردپرس

برای خیلی افراد اخر هفته فرصتی است برای مهمانی اما برای کارفرمایان و فعالان اقتصادی اخر هفته بهترین زمان برای رقابت است.برای صاحبان مشاغل کوچک پروژه های اخر هفته به نوعی تکمیل کار به حساب میاید.چون اخر هفته برای انجام کارهای ضروری فشار کاری کمتری وجود دارد بهترین فرصت برای توجه به سایتتان میباشد.اینکه شما یک وبلاگ قوی دارید یا سایت فروش انلاین با محصولات فراوان در هر صورت باید سایت شما به گونه ای باشد که کاربران بتوانند به راحتی از ان سایت استفاده کنند.از مهمترین دلایلی که اخر هفته میتواند مهم و قابل توجه باشد این است که با صرف کمترین وقت میتوانید سایت خود را به بهترین نحو برای کاربران خود اماده کنید.در اینجا به چند مورد که امکان انجامش برای شما وجود دارد اشاره میکنیم.

۱.توجه به بازخورد کاربران نسبت به سایت شما

اولین گام برای تغییر در وب سایت توجه به تجربه کاربران در استفاده از سایت شما این است که بدانید برای بهبود سایت خود چه کارهایی می توانید انجام دهید.بعد از این روند شاید هیچ نیازی نباشد که روش و سیستمی را که به کار میبرید تغییر دهید.بنابراین به شما پیشنهاد میدهم به برخی از این سایتها نگاه کنید:

۱٫usabilla 

۲٫criticue

۳٫five second test  

برخی از این سایتها نیازمند پرداخت هزینه می باشد و برخی به صورت رایگان.شما می توانید در این سایتها از تجربیات و نظرات دیگران درمورد محصولی خاص استفاده کنید.می توانید نظر کاربران را در مورد سایت خود بدانبد و در واقع به شما این امکان را می دهد تصمیماتی براساس دانش با شناخت و بصیرت برای اصلاح سایت خود در جهت رضایت کاربران انجام دهید.همچنین می توانید نتیجه تحقیقات خود را برای کاربران فعلی خود بنویسید به هر حال این کاربران از سایت شما استفاده می کنند.

۲.خوانایی در هر پست و صفحه

متاسفانه در دنیای دیجیتال امروزی افراد علاقه چندانی به مطالعه ندارند و این بدان معناست که مدیر وب سایت باید محتویات وب سایت را به گونه ای ساختاربندی کند که برای کاربران به اندازه کافی خوانا باشد.شاید لازم باشد کل هفته را برای زیبایی و خوانایی صفحات خود صرف کنید.در اینجا نکاتی هست که برای شروع باید به ان توجه کنید:

•صفحاتی که در دسترس نیستند را پیدا کنید می توانید انها را به صفحات دیگر راهنمایی کنید.لینکهای داخلی که در دسترس نیستند را پاک کنبد.شما باید صفحات مناسبی را برای کاربرانی که با صفحات مشکل دار مواجه می شوند در نظر بگیرید.

بخوانید  نمایش محتوا فقط به اعضای خوراک ار اس اس

•با استفاده از خطهایSAN SERIF می توانید متن خود را به زیباترین شکل تبدیل کنید.وقتی شما نوع خط را مدام تغییر می دهید در واقع خوانایی متن خود را کاهش میدهید بنابراین سعی کنیدخط یکنواختی برای نوشتن متن خود به کار ببرید حتی سعی کنید سرفصل هایی استفاده کنید که توجه کاربر را جذب کند و کاربر را به بهتربن نحو هدایت کند.

•صفحات خود را ارزیابی کنید ایا به اندازه کافی فضای سفید استفاده کرده اید بعضی مواقع نیاز دارید از فضای بیشتری استفاده کنید در حالیکه زمانی نیز ممکن است نیاز باشد بعضی قسمتها را حذف کنید.

•وقتی که متن را روی صفحه با رنگ خاصی قرار می دهید اطمینان حاصل کنید که رنگ هایی که در طرح خود استفاده کرده اید به اندازه کافی تضاد داشته باشند در غیراینصورت افراد قادر به خواندن متن شما نیستند.

•از روشهایی استفاده کنیدکه متنها کاملا جدا باشند.سرفصل ها بندهای کوتاه استفاده ازنشانه ها یا هر روشی دیگر برای جداسازی متنها.

۳.تنظیم قسمت هدایت و جستجو

اگر شما مدام پنجره راهنما و هدایت و یا قسمت جستجو را از دست میدهید در واقع نیاز به تنظیم قسمت جستجو دارید.معمولا چنین مشکلی پیش می اید.در واقع قسمت جستجو  و پنجره های شما نیاز به بهبود دارد.در اخر هفته شما می توانید a/b test program یا  heat mapping را اجرا کنید.این یکی از راههایی است که میتوانید قسمت هدایت و جستجوی سایت خود را که توسط کاربران کلیک میشود را امتحان و ارزیابی کنید.شما باید توجه داشته باشید که قسمت جستجو فقط توسط یک شخص خاص استفاده نمی شود.شاید قسمت جستجو در صفحه اصلی شما خیلی پایین قراردارد و بهتر است انرا به جای قرار دادن در ساید بار یا همان قسمت اطلاعات اضافی در قسمت بالا قرار دهید.

۴.اگر فروش انلاین ندارید باید سعی کنید سفارش انلاین قبول کنید

سفارش انلاین برای محصولات فیزیکی محصولات یا سرویسهای دیجیتالی استفاده می شود نکته اصلی که در یک وب سایت باید مورد توجه قرارگیرد حذف موارد غیر ضروری است.به عنوان مثال متخصص انلاین ماساژ باید در برنامه زمانی خود مدام با گوشی تلفن مشتری های خود را ثبت یا رزرو کند در حالیکه یک پلاگین ساده ثبت سفارش یا مشتری نیازی به اینهمه تماس تلفنی ندارد.این مساله در مورد سفارش های فیزیکی نیز درست است.درست نیست که فروش انلاین اجر یا ملات داشته باشید باید با بهترین محصولات برای فروش انلاین شروع کنید بعد از یک مدت کوتاه ببینید چطور به نتیجه میرسید.

بخوانید  وارد کردن فایل مایکروسافت ورد به وردپرس

۵.اگر فروش انلاین دارید باید روشهای پرداخت متفاوتی داشته باشید

با دسترسی به جوامع کوچکتر که روشهای پرداخت متفاوتی دارند اگاهی در مورد روشهای پرداخت به شیوه های متفاوت می تواند فروش شما را تا حد زیادی افزایش دهد. درگاه واسط پرداخت با پرداخت مستقیم بانک ها یکی از بهترین نمونه هاست.از انجاییکه که بیشتر کاربران احساس امنیت خوبی نسبت به خرید انلاین با درگاه واسط پرداخت یا پرداخت مستقیم دارند به عنوان یکی از بهترین نمونه هاست.برای هر درگاه پرداخت که شما قصد اضافه کردن انرا دارید اسانترین راه نصب یک پلاگین است.

ووکامرس و اسان دیجیتال دانلود هردو جوایز قابل توجهی برای درگاههای معروف درنظر می گیرند و میتوانید انرا به درگاههای پرداخت خود اضافه کنید.

۶.ایجاد یک محیط پشتیبانی وسیع قابل دسترس و اسان

همه ی وب سایت ها در اینترنت نیازمند یک محیط پشتیبانی براساس دانش روز هستند.صفحه های بیشتر بدانید برای وبلاگهای کوچک خوب به نظر میرسد همه صفحه های پشتیبانی باید دارای لینک مستقیم در محیط هدایت و پشتیبانی باشند.به عنوان کار اخر هفته به شما توصیه می کنم یک فهرست از ده رقیب برترخود یا وبسایت مشابه خود ایجاد کنید.ببینید چگونه پشتیبانی می کنند و یا کدام صفحه برای اطلاعات تماس صفحه های اجتماعی اطلاعات مهم یا سوال یا هرچیز دیگری در نظرگرفته شده است و سپس به عنوان راهنما برای ایجاد صفحه های موردنظر در سایت خود از ان استفاده کنید.

۷.حسابهای اجتماعی بسازید انرا اجرا و سپس با افراد در صفحه اصلی خود ارتباط برقرار کنید.

این مورد شاید اسان به نظر برسد اما وقت بیشتری برای توسعه محتویات سایت خود بگذارید.در هفته اول به فیس بوک و توییتر خود بپردازید بعد از ان می توانید در مورد چگونگی پست سوال بپرسید و یا اینکه چه محتویاتی بیشترین اشتراک را داشته اند.این نوع تنظیمات به شما کمک میکند تا به سمت روند اجتماعی در وردپرس حرکت کنید افراد بیشتری در محیط اجتماعی شما را دنبال کنند و به صورت خودکار اشتراک های اجتماعی بیشتری داشته باشید.

بخوانید  تصاویر را بهینه سازی کنید

۸.گام به گام سرعت سایت خود را افزایش دهید

یاد گرفتن در مورد افزایش سرعت سایت نه تنها باعث میشود گوگل را تحت تاثیر قراردهید بلکه کاربران برای مدت بیشتری در سایت شما می مانند.من به شما پیشنهاد می دهم به توصیه های ما در مورد افزایش سرعت در وردپرس مراجعه کنید.

.۱۸ نکته برای افزایش سرعت سایت وردپرسی

۹.استفاده از ایکونهای مناسب برای تبدیل یک متن به قسمت های کوچکتر

اینکار باعث خوانایی متن میشود.اما بیشتر برای معرفی محصولات و خدمات شما در صفحه اصلی به کار میرود.اما اگر پاراگراف ها مخلوط شوند شما یک چیز را ازدست میدهید و ان ابتکارداشتن ایکون مناسب است.با کمی خلاقیت در یک کپی مناسب می توان محصولات را به بهترین شکل ارایه داد.موارد بصری زیادی وجود دارد اما تفاوت زمانی بوجود می اید که شما از تجربیات ونظرات کاربران برای بهبود سایت خود استفاده کنید  WP SVG ICON PLUGIN جای شگفت انگیزی برای شروع است.اما شما میتوانید در گوگل بسته های ایکون رایگان یا با پرداخت هزینه پیدا کنید.

۱۰.در سایت خود پاسخگوی کاربران باشید.

شاید تا حالا نشنیده باشید کسانی که از موبایل استفاده می کنند وب سایت هایی را دوست دارند که بهترین طرح های موبایل را دارند در واقع این سایت ها بهترین پاسخگوی انان به شمار می ایند.گوگل نیز برای داشتن سایتی که به خوبی پاسخگوی کاربران است پاداش خواهد داد.من به شما پیشنهاد میدهم تم وردپرسی را انتخاب کنید که به خوبی پاسخگوی کاربران باشد.بیشتر کسانیکه تم هایی برای کاربران طراحی می کنند تم ها را به صورتی طراحی میکنند که پاسخگوی نیاز کاربران باشد.شبیهه TOTAL THEME که براساس نیاز کاربران طراحی شده است.اما اگر شما به تم فعلی خود راضی هستید تم شما برای ارایه مناسب نیست مگر اینکه پاسخگوی نیاز کاربران باشد.سایت فعلی خود را با JET PACK به صورت پاسخگو دراورید.

اخر هفته خوبی داشته باشید درحال حاضر میتوانید با اینکارها سایت خود را باب میل کاربران طراحی کنید اگر احتمالا سوالی در مورد این پروژه ها دارید میتوانید بپرسید.

 

ازیتا پورحسینی

به مترجمی علاقه خاصی دارم . خوشحالم که اینجام.. و قرار کلی به دانشم اضافه بشه..امیدوارم دنیای منم مثل خیلیا با وردپرس به سوی بهترینها تغییر کنه

مطالب مرتبط

2 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
  رضا

  چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶

  ممنون از راهنمایی

   محمد جواد فرکاریان

   چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶

   سلام
   خواهش میکنم
   موفق باشید 😉