حذف گزینه تنظیم مجدد کلمه عبور از وردپرس

نویسنده : محمد فرکاریان ۱۲ تیر ۱۳۹۵

Remove-password-reset-option-WordPress

ایا شما به دنبال حذف گزینه تنظیم مجدد کلمه عبور هستید؟به طور پیشفرض وردپرس این امکان را به کاربران میدهد که بتوانند کلمه عبور خود با کمک ادرس ایمیل تغییر بدهند.حالا شاید شما بخواهید این قابلیت را در وردپرس غیر فعال کنید پس باما همراه باشید.

با کمک افزونه

یکی از ساده ترین راه ها استفاده از افزونه میباشد که به راحتی افراد مبتدی میتوانند این قابلیت را غیر فعال کنند.اسم این افزونه Plainview Protect Passwords میباشد که تنها کافیست این افزونه را از لینک زیر دریافت کنید و سپس افزونه را نصب و فعال کنید،در اخر میتوانید از طریق “تنظیمات>>Protect Passwords” وارد تنظیمات این افزونه شوید در این قسمت میتوانید نقش کاربرانی که میخواهید قابلیت تغییر کلمه عبور برایشان غیر فعال شود انتخاب کنید یا اینکه نام کاربری مورد نظر را انتخاب کنید و در اخر نیز تغییرات را ذخیره کنید.

روش دستی

این روش برای افرادی میباشد که میخواهند بدون نیاز به افزونه این قابلیت را غیر فعال کنند.شما عزیزان باید در این روش یک فایل متنی با یک نام ایجاد کنید(نام فایل متنی ما disable-password-reset.php میباشد) سپس کد زیر را در فایل متنی قرار دهید:

<?php /* * Plugin Name: Disable Password Reset * Description: Disable password reset functionality. Only users with administrator role will be able to change passwords from inside admin area. * Version: 1.0 * Author: WPBeginner * Author URI: http://wpbeginner.com */ class Password_Reset_Removed { function __construct() { add_filter( 'show_password_fields', array( $this, 'disable' ) ); add_filter( 'allow_password_reset', array( $this, 'disable' ) ); add_filter( 'gettext', array( $this, 'remove' ) ); } function disable() { if ( is_admin() ) { $userdata = wp_get_current_user(); $user = new WP_User($userdata->ID);
   if ( !empty( $user->roles ) && is_array( $user->roles ) && $user->roles[0] == 'administrator' )
    return true;
  }
  return false;
 }

 function remove($text) 
 {
  return str_replace( array('Lost your password?', 'Lost your password'), '', trim($text, '?') ); 
 }
}

$pass_reset_removed = new Password_Reset_Removed();
?>

حالا فایل متنی را ذخیره کنید و فایل متنی را در قسمت افزونه های وردپرس از طریق هاست بارگذاری کنید سپس با مراجعه به مدیریت وردپرس و قسمت افزونه ها یک افزونه با نام Disable Password Reset مشاهده میشود فقط کافیست که این افزونه را فعال کنید.

بخوانید  بینهایت کد کوتاه داشته باشید

توجه:اگر از روش دستی استفاده کنید برای همه نقش ها دیگر امکان تغییر کلمه عبور وجود ندارد و فقط مدیریان میتوانند از طریق مدیریت وردپرس اقدام به تغییر کلمه عبور کنند.

امیدوار هستیم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد

لبخند را هم فراموش نکنید 😉

موفق و شاد باشید

محمد فرکاریان

علاقه مند به سیستم مدیریت محتوای وردپرس هستم و اموزش ها ی در رابطه با سیستم مدیریت محتوای وردپرس را با شما عزیزان به اشتراک میگذارم . لبخند را هیچ وقت فراموش نکنید ;-)

مطالب مرتبط

آموزش گیت – قسمت یازدهم

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

آموزش گیت – قسمت دهم

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

0 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *