عملکرد افزونه های نصب شده در وردپرس

نویسنده : محمد فرکاریان ۲۵ شهریور ۱۳۹۵

عملکرد افزونه های نصب شده در وردپرس

سلام

امیدوار هستیم که حالتان خوب باشد و لبخند هم زده باشید 😉

بعضی از افزونه ها هستند که باعث کاهش سرعت بارگذاری سایت وردپرسی میشوند و حتی شاید افزونه ای که باعث کم شدن سایت میشود هم زیاد کاربردی نباشد ولی خب برای اینکه عملکرد افزونه ها را ببینیم ان هم در کمترین زمان ممکن به طور دقیق به شما پیشنهاد میکنیم این مقاله را بخوانید و لبخند بزنید 🙂

افزونه P3 Plugin Performance Profiler به شما این امکان را میدهد که به راحتی عملکرد افزونه ها را بررسی کنید و همچنین ببینید هر افزونه تا چه زمانی بارگذاری میشود.طبق اماری که مخزن وردپرس اعلام کرده است این افزونه تا کنون بیش از ۱۰۰۰۰۰ بار دریافت شده است.

راهنمای کار با عملکرد افزونه های نصب شده در وردپرس

کار کردن با این افزونه بسیار ساده و راحت میباشد ولی افرادی که میخواهند طریقه کار با این افزونه را ببینند میتواند این بخش را دنبال کنند.

ابتدا افزونه را دریافت و نصب کنید(لینک دریافت این افزونه در اخر این مقاله موجود میباشد) سپس از طریق “ابزارها>P3 Plugin Profiler”وارد مدیریت این افزونه شوید.وقتی که وارد مدیریت این افزونه شدید وقت ان هست که عملکرد افزونه ها را مورد بررسی قرار دهید به همین منظور شما باید از بالای صفحه بر روی دکمه “Start Scan” کلیک کنید تا افزونه ها بررسی شوند.سپس صفحه ای جدید به شما نمایش داده میشود که در اینجا میبایست بر روی دکمه “Auto Scan”کلیک کنید تا اسکن خودکار شروع به کار کند در اینجا صبر کنید و لبخند بزنید تا اسکن تمام شود 🙂

بخوانید  غیر فعال کردن خوراک ار اس اس در وردپرس

p3-plugin-profiler-2

وقتی که اسکن تمام شد میتوانید نتیجه را در صفحه جدیدی که به شما نمایش داده شده است مشاهده کنید که در این صفحه یک دایره را میبینید که در قسمت “Legend”میتوانید نام افزونه و رنگ افزونه را که در دایره نمایش داده شده است را مشاهده کنید سپس با رفتن بر روی هر قسمت از دایره و توقف کردن بر روی هر رنگ میتوانید زمان بارگذاری افزونه را مشاهده کنید و هر افزونه ای را که زمان بیش تری برای بارگذاری صرف خود میکند را میتوانید پیدا و حذف کنید و سایت خود را یک بار از اول بارگذاری کنید و تغییرات را مشاهده کنید.

p3-plugin-profiler-1

توجه:دایره در زبانه “Runtime By Plugin” بود ولی شما میتوانید از زبانه های دیگر نیز دیدن کنید و همچنین اطلاعات را به صورت نموداری نیز دریافت کنید.

p3-plugin-profiler-3

امیدوار هستیم که مقاله “عملکرد افزونه های نصب شده در وردپرس” برای شما کاربردی داشته باشه.

لبخند هم فراموش نکنید 😉

موفق و پیروز باشید

محمد فرکاریان

علاقه مند به سیستم مدیریت محتوای وردپرس هستم و اموزش ها ی در رابطه با سیستم مدیریت محتوای وردپرس را با شما عزیزان به اشتراک میگذارم . لبخند را هیچ وقت فراموش نکنید ;-)

0 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *