Hookr برای وردپرس

زهرا کامران ور سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵

Hookr برای وردپرس

Hookr برای وردپرس

مقدمه:

معمولا در هر نسخه از وردپرس که منتشر می شود بر تعداد هوک ها و اکشن ها افزوده می شود و همین امر پیدا کردن آنها و بررسی هر کدام را دشوار می سازد. به همین دلیل سایت Hookr.io  دو قابلیت بسیار مفید و کاربردی برای توسعه دهندگان وردپرس فراهم کرده است. اولا این سایت  مرجعی برای مرور و ناوبری سریع در میان هوک ها، کلاس ها، API ها و constant ها برای هسته وردپرس و نیز افزونه ها و قالب های در حال رشد و محبوب آن است .  ثانیا Hookr افزونه ای را برای وردپرس ایجاد کرده است که به شما اجازه می دهد کدهایی که  در نواحی بصری سایت یا داشبورد مدیریتی اجرا می شود را مشاهده کنید.  همانطور که خود سایت بیان می کند هدف از ایجاد Hookr  بسیار ساده است . این قابلیت به طراحان  و توسعه دهندگان کمک می کند اطلاعاتی که واقعا به آن نیاز دارند را به سرعت و در زمان بسیار کم به دست آورند. Hookr توانسته است این کار را به خوبی انجام دهد. در این آموزش چند مورد از سناریوهای موجود برای کاربرد این قابلیت را با هم مرور می کنیم و نحوه استفاده از آن و مزایای موجود را توضیح خواهیم داد.پس همراه اسکارپ باشید.

Hookr توسط کریستوفر سنفورد در سال ۲۰۱۴ ایجاد شده است. زمانی که از انگیزه کریستوفر برای راه اندازی سایت و افزونه Hookr سوال شد چنین پاسخ داد:

بیشتر سایت های مرجعی که در این زمینه وجود دارد تنها زیر مجموعه ای از هوک  ها را نشان می دهند. تنها در مواقعی که قالب ها به صورت پرمیوم عرضه می شود می توان اطلاعات مفیدی به دست آورد. در غیر اینصورت  مستندات بسیار اندکی در مورد API ها ارائه می شود. به همین خاطر تلاش کردم مرجع کاملی از اطلاعات مورد نیاز طراحان و توسعه دهندگان را ایجاد کنم.

قبل از اینکه بخواهید گوگل را برای یافتن اطلاعات بیشتر زیر و رو کنید باید بدانید که اطلاعات زیادی در مورد آن وجود ندارد:

بخوانید  نمایش ابر برچسب ها در وردپرس

google-humor

سنفورد تصمیم داشت نام این قابلیت را عوض کند اما بعدا پشیمان شد. او در این باره می گوید: بازار سرشار از قابلیت ها  و افزونه های مختلف وردپرسی است . نامی که من برای این قابلیت انتخاب کرده ام ساده، به یاد ماندنی و زیباست.

من به شخصه در مورد اسمی که برای این  قابلیت به کار رفته است زیاد مطمئن نیستم اما معتقدم  برای توسعه دهندگانی که با وردپرس سرو کار دارند بسیار مفید خواهد بود.

سایت Hookr:

همانطور که در ابتدای مقاله نیز گفتیم، سایت Hookr یک ایندکس قابل مرور و مرجع کدنویسی  برای هسته وردپرس، افزونه های محبوب و قالب هاست. افزونه ها و قالب های جدید بر اساس درخواست کاربران به صورت منظم  به این مرجع افزوده می شوند. شما می توانید  افزونه مرتبط با آن را از این مسیر دانلود کنید که در ادامه  آن را به طور مفصل توضیح خواهیم داد.

feature

زمانی که در داخل سایت گشت و گذار می کنید، Hookr به شما اجازه می دهد از میان ۵ نسخه اخیر ،یکی را به دلخواه انتخاب نمایید. بنابراین، اگر وردپرس  یا فرم تماس خود را به روزرسانی نکرده اید زیاد نگران نباشید زیرا می توانید هنوز هم این مرجع بزرگ را برای یافتن اطلاعات مناسب کاوش کنید. این یک مزیت بزرگ برای سایت های این چنینی است.

هسته وردپرس:

بعد از اینکه کاوش هسته وردپرس را آغاز کردید، می توانید از ۹ فیلتری که Hookr در اختیار شما قرار می دهد استفاده کنید.

wp-index-header

شما می توانید همه موارد را بررسی کنید یا  هر کدام از گزینه های زیر را فیلتر نمایید:

  1. جدید( نسخه هایی که به تازگی افزوده شده است)
  2. هوک ها
  3. اکشن ها
  4. فیلترها
  5. کلاس ها
  6. Constantها
  7. توابع (Function)
  8. شورت کد(Short code)
بخوانید  دانلود نسخه PDF مطالب در وردپرس

این سایت به شما اجازه می دهد به صورت بی نهایت اسکرول کنید. بنابراین با حرکت در طول صفحه؛ نوار ناوبری در بالای آن باقی می ماند تا کاربر به راحتی به بخش های مختلف دسترسی داشته باشد. زمانی که اکشن ها را مورد بررسی قرار می دهید صفحه مورد نظر شبیه شکل زیر خواهد بود:

wp-index-actions

همچنین شما می توانید از  نوار جستجویی که در سمت راست صفحه قرار دارد استفاده کنید تا عنصر مورد نظر خود را بیابید. شکل زیر نمونه ای از توابع موجود را نشان  می دهد:

wp-index-functions

زمانی که بر روی عناصر کلیک می کنید، بر اساس نوع شان کمی متفاوت خواهند بود. شکل زیر توضیح مرتبط با تابع comment_text، پارامترها و کاربرد آن را نشان می دهد:

comment_text-page

سایت Hookr همچنین جایی که کدها یا اشیا با بازخوانی مربوطه تعریف شده اند را نشان می دهد:

related-hooks

زمانی که می خواهید کدنویسی کنید یا کدهای مربوطه را عیب یابی نمایید، استفاده از این سایت بسیار سودمند و مفید خواهد بود.

قابلیت بسیار خوبی که در این سایت وجود دارد بلوک های پیش فرضی از کدهاست که برای هر اکشن، فیلتر ، تابع و constant وجود دارد.  سایت Hookr همچنین دکمه کپی را نیز در خود جای داده است:

auto-generated

افزونه وردپرس:

شما می توانید از سایت Hookr لیستی از افزونه های محبوب را پیدا کنید. شکل زیر Contact Form 7 Constants را برای نسخه ۴٫۳٫۱ نشان می دهد:

cf7-index-classes

شکل زیر نیز نشان دهنده کلاس WC_Cart برای افزونه ووکامرس است:

wc_cart-class-code

Hookr توانسته است خلا موجود در مستندات افزونه هایی که زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرند را پر کند. اطلاعات و مستندات چنین افزونه هایی در سایت وجود دارد .

قالب های وردپرس:

سایت Hookr همچنین به شما اجازه می دهد قالب های موجود در این سایت را مورد بررسی قرار دهید.  شکل زیر همه مستندات مرتبط با قالب واکنشگرای BizWay را نشان می دهد:

theme-index

افزونه Hookr برای وردپرس:

افزونه Hookr وردپرس می تواند همه هوک های وردپرسی  استفاده شده و توابع آنها را پیگیری کند و دسترسی خوبی به این کدها ارائه نماید.

بخوانید  قرار دادن گوگل فرم در وردپرس

آیا شما نیز می خواهید مواردی را پیدا کنید که تغییرات شما را لغو کرده است؟  می خواهید بدانید این موارد چه کاری انجام داده اند؟ آیا تا به حال  به  رابط های وردپرسی فکر کرده اید؟

افزونه Hookr در سایت وردپرس عمومی:

شکل زیر نشان دهنده نحوه  عملکرد این افزونه در سایت های عمومی یا سایت های توسعه محلی است. همانطور که  گشت و گذار می کنید، Hookr یک نشانه بصری را برای  برجسته کردن چهارچوب استفاده وردپرس از فیلترها و اکشن ها ایجاد می کند:

homepage-hookr

این نشانه های بصری را می توان برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر مورد بررسی قرار داد.

در شکل زیر بر روی دکمه کنار۰۴ Social Media Category کلیک شده است:

homepage-categories-extra-detail

شما می توانید بر روی هر کدام از فیلترهایی که دوست داشتید کلیک کنید:

homepage-categories-detail

افزونه Hookr جزییات دقیقی را در مورد  همه چیز فراهم می آورد. در شکل زیر اطلاعات اولیه ای از the_post را مشاهده می کنید:

homepage-example-1

جزییات دقیق در شکل زیر نشان داده شده است:

 

homepage-example-2-the-post-detail

فیلتر کردن:

این افزونه همچنین شامل یک جستجوی درون ساخت است که مرجع کدنویسی را به سرعت در اختیار شما قرار می دهد:

filtered-home-page

افزونه Hookr در داشبورد وردپرس:

همه کارهایی که در بالا مشاهده کردید را می توانید از طریق داشبورد مدیریتی نیز انجام دهید. اینکار می تواند برای توسعه  قابلیت های مدیریتی و تنظیم افزونه و قالب ها مفید باشد:

dashboard-2-hookr

تنظیمات افزونه:

تنظیمات این افزونه به شما اجازه می دهد فعالیت آن را به ناحیه ای که دوست دارید محدود کنید:

settings-hookr

تنظیمات مشابهی برای داشبورد مدیریتی وردپرس وجود دارد. هر زمانی که خواستید می توانید فعالیت Hookr را متوقف کنید.

امیدوار هستیم که مقاله Hookr برای وردپرس برای شما کاربردی بوده باشه.

سربلند باشید.

دیدگاه شما :

بدون دیدگاه

    هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به شماره 30005563 پیامک کنید.