قابلیت های وردپرس ۴٫۷

محمد فرکاریان پنج شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵

قابلیت های وردپرس 4.7

سلام

نسخه بتا وردپرس ۴٫۷ هفته گذشته منتشر شد که انتظار میرود نسخه اصلی در تاریخ ۱۶ اذر ماه ۱۳۹۵ منتشر شود.برای اینکه با برخی از قابلیت های این نسخه از وردپرس اشنا شوید تصمیم گرفتیم تا مقاله را در این رابطه برای شما عزیزان منتشر کنیم.لبخند بزنید و این مقاله را دنبال کنید 😉

توجه:نسخه پارسی وردپرس ۴٫۷ کمی با تاخیر منتشر میشود.

نسخه بتا به این معناست که احتمال دارد قابلیت های بیشتری اضافه شود و یا برخی از قابلیت ها نیز حذف شود.

پوسته دوهزار و هفده

twentyseventeen

هر سال وردپرس طبق رسمی که دارد یک پوسته با نام تاریخ میلادی به وردپرس اضافه میکند که اخرین پوسته پیشفرض دوهزار و شانزده بود ولی در نسخه ۴٫۷ میتوانید از پوسته دوهزار و هفده نیز استفاده کنید.

پشتیبانی از پس زمینه ویدیو در سربرگ

videoheader

بسیاری از پوسته های تجاری وردپرس این قابلیت را دارند که شما میتوانید یک ویدیو را در پس زمینه بارگذاری کنید و به ندرت پیش میاید که یک پوسته رایگان چنین قابلیتی را داشته باشد ولی شما با پوسته دوهزار و هفده میتوانید از قابلیت افزودن ویدیو به پس زمینه در سربرگ استفاده کنید.برای اینکه از ویدیو مورد نظر خود در این قسمت استفاده کنید میتوانید ویدیو خود را در ساختار mp4 بارگذاری کنید و یا با وارد کردن لینک ویدیو از سایت های یوتیوب و Viemo از نمایش ویدیو در سربرگ استفاده کنید.

راه اندازی اسان تر پوسته

themesetup

در نسخه ۴٫۷ وردپرس قابلیت سفارشی سازی پوسته وردپرس بهبود یافته است.

سی اس اس سفارشی در پیش نمایش زنده

customcss

ایا میخواهید سی اس اس سفارشی خود را به پوسته اضافه کنید؟در نسخه ۴٫۷ وردپرس شما به راحتی از قسمت سفارشی سازی میتوانید سی اس اس سفارشی خودتان را نیز به پوسته اضافه کنید.

بخوانید  رفع خطای 503 وردپرس

کنترل زبان برای کاربران

adminlocale

در حال حاضر زبان سایت وردپرسی که شما انتخاب میکنید برای تمام کاربران یکسان است و امکان ایجاد زبان های مختلف برای کاربران وجود ندارد ولی در نسخه ۴٫۷ هر کاربر میتواند از قسمت شناسنامه زبان مورد نظر خودش را انتخاب کند.

تصویر شاخص برای فایل های PDF

pdf-thumbnails

در حال حاضر اگر یک فایل PDF در وردپرس بارگذاری کنید وردپرس به جای نمایش تصویر یک ایکون به شما نمایش میدهد ولی در نسخه ۴٫۷ وقتی که فایل PDF را بارگذاری کردید وردپرس به جای استفاده از یک ایکون از صفحه اول فایل PDF یک تصویر شاخص ایجاد میکند.

تغییرات ویرایشگر وردپرس

editorchanges

بیشتر صاحبان سایت وقت زیاد خود را صرف ایجاد محتوا میکنند و در هر نسخه از وردپرس قسمت ویرایشگر تغییراتی نیز میکند که در نسخه جدید وردپرس قسمت ساختار متن از پایین به بالا نقل مکان کرده است ، دکمه زیر خط دار (under line) نیز حذف شده است و دکمه خط خورده و افقی به پایین منتقل شده است.

امیدوار هستیم که مقاله قابلیت های وردپرس ۴٫۷ برای شما مفید بوده باشه.

لبخند هم فراموش نکنید 😉

موفق و پیروز باشید

دیدگاه شما :

بدون دیدگاه

    هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به شماره 30005563 پیامک کنید.