پوسته خود را به تم کودک مجهز کنید

محمد فرکاریان دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵

child-theme

سلام

خیلی وقت ها پیش میاد که بخواین تغییراتی را داخل کد های سایت ایجاد کنید ولی خب تغییرات هم با موفقیت انجام خواهد شد ولی یک سوالی که پیش میاید این است که اگر برای پوسته نسخه جدیدی ارائه شود و پوسته را بروز رسانی کنیم همه تغییرات که از بین خواهد رفت پس باید به فکر راه چاره بود. برای پیدا کردن راه چاره باما همراه باشید 😉

تم های کودک یا child theme ها به شما این امکان را میدهند که برای تغییرات در کد های سایت به طور مستقیم این تغییرات را انجام ندهید به این صورت که یک فایل کودک برای پوسته خود ایجاد میکنید و تغییرات را داخل فایل کودک اعمال میکنید و این تغییرات اعمال شده در اینده هیچ مشکلی برای شما به وجود نمی اورند بلکه هروقت نیز برای پوسته شما بروز رسانی عرضه شد میتوانید پوسته خود را بدون هیچ نگرانی بروز کنید .

چگونه برای پوسته خود تم کودک ایجاد کنیم ؟

برای اینکار وارد قسمت پوسته های وردپرس در هاست شوید و یک فولدر با نام دلخواه ایجاد کنید. (معمولا نام فولدر اینگونه هست themename child)

سپس داخل این فولدر دو فایل style.css و functions.php ایجاد کنید و داخل این دو فایل باید کد های زیر را در ان ها قرار دهید.

در فایل style.css

/*
 Theme Name:  نام پوسته Child
 Theme URI:  http://example.com/
 Description: توضیحات
 Author:    سازنده
 Author URI:  http://example.com
 Template:   نام پوسته
 Version:   1.0.0
 License:   GNU General Public License v2 or later
 License URI: http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.html
 Tags:     light, dark, two-columns, right-sidebar, responsive-layout, accessibility-ready
*/

در فایل functions.php

<?php add_action( 'wp_enqueue_scripts', 'my_theme_enqueue_styles' ); function my_theme_enqueue_styles() { wp_enqueue_style( 'parent-style', get_template_directory_uri() . '/style.css' ); } ?>

حالا کافیه که وارد مدیریت وردپرس شوید و پوسته کودک خود را از طریق قسمت پوسته های وردپرس فعال کنید.حالا از این به بعد میتوانید تغییرات را داخل تم کودک اعمال کنید.

بخوانید  ابزارک اینستاگرام برای وردپرس

توجه : اگر قبلا میخواستید کدی به functions.php اضافه کنید حالا میتوانید کد را به functions.php تم کودک اضافه کنید یا اگر میخواستید تغییراتی در style.css بدهید حالا میتوانید این تغییرات را در فایل style.css تم کودک بدهید.

امیدوار هستیم که این مطلب برای شما مفید بوده باشه

موفق باشید 😉

دیدگاه شما :

بدون دیدگاه

  هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به شماره 30005563 پیامک کنید.