۱۸ نکته برای افزایش سرعت سایت وردپرسی

نویسنده : محمد فرکاریان ۲۹ مرداد ۱۳۹۵

18 نکته برای افزایش سرعت سایت وردپرسی

سلام

ایا میخواهید سرعت سایت وردپرسی خود را چند برابر کنید؟ بارگذاری سریع صفحات وب باعث افزایش تجربه کاربر و همچنین افزایش بازدید کننده از سایت شما میشود.در این مقاله قصد داریم ۱۸ نکته برای افزایش سرعت سایت وردپرسی به شما عزیزان معرفی کنیم.پس باما همراه باشید و لبخند هم فراموش نکنید 😉

wpspeedoptimization

۱-انتخاب هاست خوب

یکی از تصمیم های مهم این است که شما هاست خود را از جای معتبر و خوب بگیرید و همچنین برای اینکه از خدمات ان سایت ارائه دهنده خدمات هاستینگ مطلع شوید میتوانید نظرات افرادی را که از سایت مورد نظر استفاده کرده اند را بپرسید.

۲-استفاده از یک افزونه ذخیره ساز

pagecaching

وردپرس توسط زبان php نوشته شده است و این زبان هم سمت سرور است یعنی اینکه اطلاعات کاربر ابتدا به سرور فرستاده میشود و سپس اطلاعات نمایش داده میشود.

این فرایند میتواند باعث کند شدن سرعت بارگذاری صفحات شود ولی شما میتوانید با استفاده از افزونه های کش این مشکل را برطرف کنید.

یکی از افزونه های خوب در این زمینه W3 Total Cache میباشد(جهت وارد شدن به صفحه افزونه کلیک کنید)

۳-استفاده از CDN

whatisacdnmini

بسیاری از فایل ها در وب سایت استاتیک میباشند مثل : سی اس اس،جاوا اسکریپت. وقتی که کاربری وارد سایت شما میشود این فایل ها برای کاربر بارگذاری میشود و همین کار تا حدوددی سرعت بارگذاری صفحه را کاهش میدهد ولی اگر شما از تکنولوژی CDN استفاده کنید دیگر این فایل ها از هاست شما خوانده نمیشود و از سرور های دیگر فایل های شما خوانده میشود و باعث افزایش سرعت سایت شما میشود.

شما برای استفاده از این تکنولوزی میتوانید از سایت maxcdn.com استفاده کنید البته برخی از شرکت های ارائه دهنده هاست این تکنولوژی را برای استفاده در دسترس قرار داده اند.

۴-بهینه سازی تصاویر

optimizeimages

استفاده از تصاویر در وب سایت زیاد است و به همین دلیل میتواند یکی از دلایل کاهش سرعت سایت باشد.برای اینکه حجم تصاویر بارگذاری شده را کم کنید میتوانید تصاویر را در حالت Save For web در نرم افزار فتوشاپ ذخیره کنید که با این کار حجم تصاویر کاهش می یابد.

بخوانید  21 پوسته شروع وردپرس

۵-استفاده از یک پوسته بهینه

perfecttheme

همیشه تلاش کنید از پوسته های بهینه و مناسب استفاده کنید پوسته هایی که طبق استاندارد کد نویسی شده اند خیلی از نظر سرعت بارگذاری صفحات نسبت به پوسته هایی که طبق استاندارد کد نویسی نشده اند برتر هستند پس از پوسته های مناسب و استاندارد استفاده کنید.

۶-استفاده از اسلایدر سریع

soliloquy

یکی از دلایلی که میتواند سرعت سایت شما را کاهش دهد اسلایدر میباشد.اگر میخواهید از یک افزونه قدرتمند و محبوب و سریع برای اسلایدر استفاده کنید ما به شما افزونه Soliloquy را توصیه میکنیم.

۷-نمایش گزیده ای از مطلب

به طور پیش فرض وردپرس تمام تصاویر و متن پست را به کاربر نمایش میدهد و همین باعث شلوغ شدن صفحه میشود و در نتیجه هم کاربر احساس خوبی ندارد و هم سرعت بارگذاری سایت کاهش می یابد برای همین به شما پیش نهاد میکنیم گزیده ای از متن پست را فقط به کاربران نمایش دهید.

برای نمایش گزیده ای از مطلب میتوانید از کد زیر استفاده کنید:(از کد زیر در فایل index.php استفاده کنید و هر صفحه دیگری که میخواهید)


<?php the_content_rss('', TRUE, '', 60); ?>

توجه:عدد ۶۰ تعداد کلمه هایی هست که به کاربر نمایش داده میشود میتوانید این عدد را کم یا زیاد کنید.

۸-تقسیم بندی کردن پست

splitposts-1

اگر شما مقاله های خیلی طولانی مینویسید و در این مقاله ها از تصاویر زیادی هم استفاده میکنید میتوانید مقاله را صفحه بندی کنید با این کار سرعت سایت شما افزایش پیدا میکند.

برای صفحه بندی کردن مقاله ها میتوانید از دستور <!––nextpage––> در قسمت ارسال پست استفاده کنید.

۹-تقسیم کردن نظرات

paiginated-comments

نظرات زیاد در صفحه باعث کاهش سرعت بارگذاری سایت میشود برای همین به شما پیشنهاد میکنیم که نظرات را صفحه بندی کنید.برای صفحه بندی کردن نظرات میتوانید از قسمت”تنظیمات>گفتگو ها” اقدام کنید و تیک گزینه صفحه بندی کردن دیدگاه ها را بزنید.

۱۰-حذف پلاگین های غیر فعال

بسیاری از مبتدیان از پلاگین ها بیش از حد استفاده میکنند و بیشتر پلاگین ها نیز غیر فعال هست و همین کار سرعت بارگذاری سایت را کاهش میدهد به شما توصیه میکنیم پلاگین های غیر ضروری و غیر کار امد را از سایت وردپرسی خود حذف کنید..

بخوانید  حذف لرزش فرم ورود در وردپرس

۱۱-بروز رسانی وردپرس

وردپرس یک پروژه منبع باز میباشد که همیشه در حال بروز رسانی است و در این بروز رسانی ها مشکلات امنیتی،اشکالات برطرف و قابلیت های جدید اضافه میشود برای همین به شما توصیه میکنیم که همیشه از اخرین نسخه وردپرس استفاده کنید.

همچنین پلاگین های وردپرس هم در حال بروز رسانی هستند به شما توصیه میکنیم پلاگین های موجود را نیز به اخرین نسخه بروز رسانی کنید.

۱۲-بارگذاری فیلم ممنوع

aparat

شما میتوانید فایل های ویدیویی خود را در وردپرس بارگذاری کنید و در سایت نمایش دهید ولی ما به شما توصیه میکنیم که این کار را انجام ندهید.حالا شاید بگویید که چاره کار چیست؟در پاسخ باید به شما عزیزان بگوییم که میتوانید فایل ویدیویی خود را در سایت اپارات بارگذاری کنید و با کمک کد iframe ویدیو را در سایت خود به نمایش بگذارید.

توجه:اگر یک هاست قوی و پر قدرت دارید میتوانید ویدیو ها را در سایت خود بارگذاری کنید

۱۳-کاهش درخواست های ارسالی

crossdomainhttpreqs

بسیاری ار پوسته و پلاگین های وردپرس به خارج از سایت شما لینک شده اند و برای بارگذاری فایل ها نیاز به منابع خارجی مثل:کتابخانه گوگل و.. دارند و همین ارسال درخواست ها باعث کاهش سرعت سایت میشوند برای همین توصیه میکنیم که فایل ها را مستقیم وارد سایت خود کنید و از سایت خود لینک بگیرید.

۱۴-کاهش تماس پایگاه داده

بسیاری از پوسته های وردپرس به درستی بهینه سازی نشده اند و در خواست های زیادی را به پایگاه داده ارسال میکنند برای همین میتوانید این درخواست ها را کاهش دهید.برای اینکار میبایست کد زیر را به header.php اضافه کنید:(جایگزین با برچسب<html>)

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" <?php language_attributes(); ?>>
<head profile="http://gmpg.org/xfn/11">
<meta http-equiv="Content-Type" content="
<?php bloginfo('html_type'); ?>;
charset=<?php bloginfo('charset'); ?>" />

اگر از تم کودک استفاده میکنید میتوانید از کد زیر استفاده کنید:

بخوانید  ایجاد منو پرشی در مدیریت وردپرس

<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" dir="rtl">
<head profile="http://gmpg.org/xfn/11">
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8" />

۱۵-بهینه سازی پایگاه داده وردپرس

wpdbbackupmanually

بعد از استفاده از وردپرس بسیاری از اطلاعات که برای شما لازم نیستند در جداول پایگاه داده خواهد ماند و همین باعث افت سرعت میشود برای اینکه این اطلاعات غیر لازم حذف شوند میتوانید از افزونه WP-Sweep استفاده کنید.(جهت ورود به صفحه افزونه کلیک کنید)

۱۶-محدود کردن تجدید نظر ها

شما وقتی در حال نوشتن مقاله ای هستید چندیدن رو نوشت توسط وردپرس برای شما گرفته میشود و شاید رونوشت های زیادی برای پست گرفته شود ولی شما میتوانید تعیین کنید که برای پست های سایت شما چند رونوشت گرفته شود.برای این کار کافیست کد زیر را به فایل wp-config.php اضافه کنید:

define( 'WP_POST_REVISIONS', 4 );

توجه:فقط ۴ رونوشت از پست گرفته میشود برای کاهش یا افزایش این مقدار عدد ۴ را میتوانید تغییر بدهید.

۱۷-جلوگیری از سرقت پهنای باند سایت

preventimagetheft

بسیاری از سایت ها هستند که از طریق rss سایت شما مطالب سایت شما را متاسفانه سرقت میکنند و حالا داخل مطالب شما اگر تصاویری باشد این خبر خوان ها برای بارگذاری تصاویر در سایت مقابل از پهنای باند سایت شما استفاده میکنند ولی نگران نباشید این مشکل به راحتی قابل حل شدن است و تنها کافیست کد زیرا را به فایل .htaccess اضافه کنید:

#disable hotlinking of images with forbidden or custom image option
RewriteEngine on
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^$
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://(www\.)?skaarp.com [NC]
RewriteCond %{HTTP_REFERER} !^http(s)?://(www\.)?google.com [NC]
RewriteRule \.(jpg|jpeg|png|gif)$ – [NC,F,L]

توجه:به جای دامنه skaarp.com دامنه سایت خود را وارد کنید.

با اضافه کردن کد بالا امکان سرقت تصاویر دیگر وجود ندارد 🙂

۱۸-استفاده از یک گالری سریع

enviragallery

اگر شما یک وب سایت عکاسی یا نمونه کار دارید شما نیاز به این دارید که از یک پلاگین سریع برای ایجاد گالری تصاویر خود استفاده کنید.ما به شما استفاده از پلاگین Envira Gallery را توصیه میکنیم.این افزونه یکی از برترین افزونه ها در زمینه ایجاد گالری میباشد.

امیدوار هستیم که این مقاله برای شما مفید بوده باشه.

لبخند هم فراموش نکنید 😉

موفق و پیروز باشید

محمد فرکاریان

علاقه مند به سیستم مدیریت محتوای وردپرس هستم و اموزش ها ی در رابطه با سیستم مدیریت محتوای وردپرس را با شما عزیزان به اشتراک میگذارم . لبخند را هیچ وقت فراموش نکنید ;-)

مطالب مرتبط

آموزش گیت – قسمت یازدهم

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

آموزش گیت – قسمت دهم

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

0 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *