چه اینده ای از وردپرس انتظار دارید؟

ازیتا پورحسینی یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶

چه اینده ای از وردپرس انتظار دارید؟

اینده وردپرس مانند هزاران خورشید بی همتا کاملا روشن است چون نظیر ان پیدا نمی شود . وردپرس در واقع به صورت کاملا موثری برای دگرگونی برنامه هایی که ارتباطات و گرافیک های تجاری را تولید میکند و به عنوان تحول و تغییر برای افراد چه حرفه ای چه تازه کار در سراسر شبکه به حساب می اید.

قبلا اشاره کردیم که وردپرس چگونه بوجود امد و چگونه به سوی سیستمی با مدیریت کامل که میلیونها وب سایت را تحت پوشش خود قرار میدهد رشد میکند.

این وب سایتها شامل CNN ، JAY Z و خیلی سایتهای دیگر میشود . وردپرس به عنوان یک سکوی پرتاب قوی به حساب میاید که با ظهور تکنولوژیهای جدید روبرو شد و حتی در فیلمهای sci fi نیز پدیدار گردید.

اگر شما فکر میکنید مطلبی را در مورد وردپرس جا گذاشتیم ناراحت نباشید تا اخر با ما بمانید ان چیزی که ما امروز به ان می پردازیم همه ی کارهای مهمی است که پایه و اساس فعالیت شما در وردپرس است.

اگر به دقت به اطراف خود نگاهی بیندازید شما میتوانید با بحث های داغی در مورد غولهایی مانند wordpress REST API  WP CLIو  CALYPSO و سازگاری میان انها مواجه شوید.

اینده ی وردپرس بعد از ۲۰۱۷

خیلی چیزها وجود دارد که برای طراحان قابل اجراست اما در عین حال بحثی مانند وردپرس برای خیلی از طراحان گیج کننده به نظر میرسد اما ما میخواهیم که این مساله برای شما سخت و طاقت فرسا نباشد.

ان چیزی که ما می خواهیم به ان اشاره کنیم این است که چگونه تکنولوژی هایی که ما قبلا به ان اشاره کردیم میتواند به شما برای موفقیت بیشتر کمک کند.این قضیه راه را برای اینده ای که تا کنون برای وردپرس دیده نشده باز میکند.اجازه دهید از یک مرد نواور و خلاق چینی شروع کنیم کسی که میتواند درون هر نوع توپ شیشه ای زندگی کند از شوخی گذشته شاید ماهم بتوانیم مثل این مرد کاری که میخواهیم انجام بدهیم و به پایان برسانیم.

۱-ارتقا به ادمین رابط کاربر ADMIN UI

شاید مدتها پیش ادمین وردپرس بودن نفرت انگیز بود اما ما به ماشین زمان امید داشتیم و چگونگی پیدایش ادمین رابط کاربر راکشف کردیم.

باید توجه داشته باشید که زمانیکه رابط کاربر هیچ ابزار خاصی ندارد و شبیهه یک روح با تصاویر دوتایی است پس حتما نیاز به ارتقا دارد.اما در اینده وردپرس برای ادمین رابط کاربری چه حرفی برای گفتن دارد؟شما درست حدس زدید شما انتظار دارید ادمین UI یا همان رابط کاربری روز به روز تغییرات بهتری داشته باشد. CALYPSO بهترین گزینه برای این انتظار است اگر شما فکر میکنید نیست واقعا نمیدانم چه چیز بهتری وجود دارد.اگر شما WORDPRESS.COM را تا کنون ندیده اید در واقع همه ی واسط های جدید کالیپسو را از دست داده اید.

کالیپسو به این سایت نهایت جذابیت را به عنوان رابط کاربری داده است.واقعا زیبا سریع و فوق العاده است.با کالیپسو دیگر صفحات شما حالت روح مانند ندارد.شما به راحتی می توانید از کالیپسو استفاده کنید و وبلاگهای خود رابه  راحتی مدیریت کنید.

تنها چیزی که لازم دارید شما باید با JETPACK  WORDPRESS.COM را در رایانه خود فعال کنید و بعد دوباره میتوانید سایت خود را از طریق سایت وردپرس مدیریت کنید.برای اینکه کاربران تجربه بهتری داشته باشند کالیپسو بهترین گزینه برای مدیریت با فضای کافی در محیط وردپرس به حساب میاید.

چرا شما زمان را برای پیدا کردن راه حل مناسب هدر می دهید وقتی بهترین راه حل وجود دارد.شما چرخهای پرسرعت امریکایی را دارید پس نگران نباشید.

به هر حال انتظار دارید که ادمین های وردپرس سریع تر و بهتر از چیزی که در حال حاضر داریم ارتقا پیدا کنند.و این میتواند به عنوان تحول مهمی در فعالیت کار شما در وردپرس باشد.سرعت مهمترین چیز است.همچنین امکان برای دیدن صفحات اجرایی خاص با REST API در وبلاگ شما وجود دارد.با Rest Api برنامه ها و سیستم عاملهای دیگر به راحتی میتوانند با وردپرس ارتباط داشته باشند.

۲-وردپرس به عنوان یک برنامه ی اصولی

من کاملا معتقدم Javascript  Api-driven نه تنها در وردپرس بلکه در شبکه اینترنت به عنوان بهترین برنامه های واسط کاربری اینده به حساب میاید و این یک واقعیت است که Rest Api جزیی از وردپرس به حساب میاید.

بخوانید  ایجاد صفحه تعمیر در وردپرس

واقعا چه چیزی در حرفهای محکم مت وجود دارد؟ Rest Api چیست؟وشاید سوال کاربران این باشد که ایا Rest Api واقعا مهم است؟خوب اساس ترین شکل Rest Api یک کد ساده است که به شما اجازه میدهد اطلاعات را صرف نظر از برنامه ای که دارید از طریق وردپرس بفرستید یا دریافت کنید و هر برنامه ای را خارج از شبکه وردپرس مدیریت کنید.

میتوانید به راحتی برنامه های موبایل بسازید همانگونه که یک وب سایت را میتوانید طراحی کنید.شما میتوانید ایفون یا برنامه های اندروید را با Rest Api به راحتی در سایت وردپرس ادامه دهید.در مورد کالیپسو اشاره کردیم که واسط کاربری است که با WordPress via ارتباط برقرار میکند.

۳-سازگاری با بهترین پلت فرم

شما میتوانید بهترین سفارشی سازی ها را برای تم یا پوسته های وردپرس خود داشته باشید.Rest Api امکانهای زیادی را برای شما فراهم میکند.این بدان معناست که اینده ی وردپرس روز به روز روشن تر است.

تصور کنید برنامه نویسی به هر زبانی و استفاده از وردپرسی قدرتمند برای هدایت همه چیز.خیلی عالی به نظرمیرسد.این طور نیست؟

تنها مانعی که برای طراحان وردپرس وجود دارد باید تمام مهارتهای مورد نیاز java script را برای استفاده از مزایای Rest Api یاد بگیرند.وردپرس استفاده از PHP را در اینده ادامه خواهد داد.اما بیشتر پیشرفت های پیش رو در اینده بستگی به Java script  دارد.

وردپرس نه تنها به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا و برنامه بلکه به عنوان یک برنامه اصولی کامل واقعا میتواند هر کاری را انجام دهد.

مت در یک سخنرانی در سایت اجتماعی AMA گفت:من فکر میکنم وردپرس به عنوان یک چارچوب اصولی مهم برای هر نوع مدیریت سیستم به حساب میاید.در مدل داده WP که نمی توانید به درستی پیام بفرستید می توانید اینکار را با ساختن طرح و جدول جدید انجام دهید.این طرح را در یک فضای مناسب در نمونه استاندارد این مدل قرار دهید.

اخر روز Rest Api ها به صورت متحیرکننده ای در وردپرس اضافه میشوند و این بدان معناست که شما به جز وردپرس جای دیگری نخواهید رفت.

۴-داشتن کاربران بیشتر

وردپرس یکی از قدرتمندترین وبسایتها و یکی از دوست داشتنی ترین برنامه ها به حساب میاید.و بهترین CMS به نظر میرسد. از اینجا تا مریخ و حتی فراتر از ان. چون بسیاری از راه حل های دیگر قرنها به پیشرفت نیاز دارد تا با انها به هدف مورد نظر رسید.بسیاری از برنامه ها با وجود همه به روز شدنهای جدید همیشه در حال سقوط هستند و هیچ پیشرفتی ندارند.

شما میتوانید انتظار داشته باشید روز به روز تعداد بیشتری به سمت وردپرس سوق داشه باشند.قطعا اینده وردپرس به عنوان سکوی پرتاب برای افراد تازه کار که به وردپرس علاقه دارند و نتیجه ان قطعا ملحق شدن تعداد بیشتری مبتدی به این عرصه است.

افراد مبتدی در وردپرس نیازی ندارند که در مورد اختلاف های خیلی کوچک و یا جزییات غیر ضروری بحث کنند سازندگان  و طراحان شبکه نیز به هیچ عنوان وردپرس را تنها به عنوان یک سیستم وبلاگ به حساب نمی اورند.

همه ی طراحان خواهند فهمیدکه قدرت بی حد وردپرس در هرجایی امادگی انجام خواسته های انها را دارد و نتیجه ان چیزی نیست جز اینکه طراحان از همه مسیرهای زندگی به وردپرس بپیوندند.

براساس نظر کارشناسان وردپرس باعث قدرتمندی بیش از سی وپنج درصد شبکه در سال ۲۰۲۰ میشود. به شکل قدرتمندی وردپرس یک تا پنج وبسایت را در سال ۲۰۱۷ اجرا میکند.اگر شما به کمک ما در این زمینه نیاز دارید و به دنبال پاسخ هستید در واقع این به معنای تعداد زیادی فرصت شغلی یک جامعه بزرگتر و بهتر و حتی بیشتر از اینها میتواند باشد.

جامعه نمونه بارزی از قدرت وردپرس است و نیرویی که در فرای محصولات وردپرس وجود دارد. مراکز تجاری بزرگ توسعه و پیشرفت جامعه همه و همه دلایلی هستند که محیط وردپرس پایه و اساس فعالیت های تجاری شما به حساب اید.

بخوانید  دکمه پسندیدم جذاب برای وردپرس

۵-طراحی محتوابرای ارتباط وتعامل بیشتر کاربر

با ظهور و مورد توجه قرار گرفتن سازندگان صفحات وردپرس WordPress page builder سازندگانی ازقبیل Beaver Builder  visual composer در بین دیگر سازندگان بیشتر مورد توجه قرار گرفتند

.به خوبی اشکار است که عده ای از کاربران وردپرس وجود دارند که طراح برنامه هایی برای تعامل بیشتر کاربر با محیط گرافیکی هستند با این رویداد با بهترین شکل صفحات کامل و پیشرفته به پوسته وردپرس انتقال پیدا میکند.امروز شما هیچ نیازی ندارید یک سری رمز را برای ساختن طراحی های زیبا مثل یک طراح ماهر بدانید.

وردپرس برای اینده چه حرفی برای گفتن دارد؟ما میتوانیم انتظار داشته باشیم تعدادبیشتری برنامه های ارتباطی وارد بازار شوند.اینها متوانند شامل افزونه های جدید باشند که جزو شبکه نیستند یا تعداد بیشتری سازنده که روز به روز اضافه میشوند.چنین چیزی در واقع چالشی است برای طراحی صفحه های ویرایش اصلی .چه شما از ویرایش بصری استفاده کنید و چه از ویرایش متنی با برخی از مهارتهای کاربران در طراحی این صفحات هیچ تغییری نمی کند.

برای نگه داشتن وردپرس در شرایطی طبق نظر و خواسته کاربران مبتدی اما با تدبیر وردپرس باید در اینده با این سازندگان صفحه بیشتر همراه شود. طراحی صفحه های شگفت انگیز در وردپرس هیج اسیبی به شما نمیرساند در واقع باعث میشود بیشتر طراحان خودشان را با Rest Api سازگار کنند و درمورد همه ی چیزهای شگفت انگیز در Javascript که باعث ایجاد صفحه های ارتباطی برای کاربران میشود اگاهی پیدا کنند و این اگاهی باعث میشود بسیاری از طراحان حتی در اخر پروژه طرح خود را تغییر دهند.

در وافع طراحی چنین صفحاتی باعث می شود شما مجبور نباشید ساعت های زیادی را برای اموزش مشتریان خود در مورد نوع خط رنگ و…صرف کنید.این واقعا خیلی خوب است که ما خلاقیت داشته باشیم.خلاقیت در حرکت موس یا رها کردن ان و..اینجاست که باید به خوبی تلاش کنیم.

۶-تمرکز بر روی پاسخدهی عملکرد و کارایی موبایل

وقتی که در مورد بزرگترین چالشی که در وردپرس با ان روبرو هستیم از مت پرسیده شد نظرش این بود که مهمترین اولویت در وردپرس ایجاد علاقه در استفاده از موبایل برای کاربران است.

مت معتقد است که استفاده از موبایل خیلی چالش برانگیز است چون اساسا نرم افزاری است که میتواند به راحتی بر روی محتویات رسانه و محدودیت سیستم کنترل و به اسانی به همه چیز دسترسی داشته باشد.طراحی موبایل که پاسخگوی نیاز کاربران از لحاظ اندازه صفحه جهت یابی و برنامه های اجرایی باشد از دو سال پیش واقعا بی سابقه بود.

در جهان جاییکه افراد برای موضوعات مورد علاقه خود سریع از موبایل استفاده میکنند شما نمی توانید یک سایت بدون تحول و ثابت دراین زمینه داشته باشید.هرچند هنوز هم مشاغلی با چنین سایتهای بی تحولی وجود دارند.طراحان وردپرس به دنبال تولید محصولاتی هستند که پاسخگوی نیاز کاربران باشد و نتیجه ان واقعا موثر است.

دسترسی به ادمینهای وردپرس از طریق موبایل به راحتی امکان پذیر نیست. با موبایل کارهای کمتری میتوان انجام داد.قطعا تلاش بیشتری در این زمینه نیار هست تا وردپرس به میزان بیشتری برای کاربران موبایل قابل قبول باشد.ما انتظار داریم وردپرس در اینده بیشتر پاسخگوی نیاز کاربران موبایل در این زمینه باشد.

۷-اجرا

در زمینه ی اجرایی تیم وردپرس تمرکز خاصی بر روی کارایی سرعت امنیت و ثبات دارد.بنابر نظر مت مهمترین چیز برای چاچوب اجرایی برنامه ثبات و امنیت و سرعت است برای داشتن چنین توانایی هایی باید توانایی به روز شدن و پیش رفتن با زمان را داشته باشیم و برای اینکار نیاز است با همه ی زبانها فعالیت کنیم.

تصدیق و اعتبار قانونی کاربر اطلاعات و اگاهی از کیفیت واقعی و ظاهری از مهمترین ویژگیهای کاری به حساب میاید.

مت پیشنهاد خاصی برای داشتن تم های خاص و طراحی افزونه دارد.طراحی و کارایی مهمتر از هر چیز دیگر است .به دوست یا اعضا خانواده خود نگاه کنید و سعی کنید از اول تا اخر از افزونه ی خود استفاده کنید این مساله باعث میشود که ایده های خاص برای بهترشدن افزونه ی خود داشته باشید.

بخوانید  بارگذاری متفاوت رسانه گیف در وردپرس

وردپرس برای توسعه ی افزونه های خود و داشتن ویژگی های جدید همواره تلاش میکند تا از بازخورد کاربران استفاده کند که اینکار باعث می شود تعداد زیادی اتاقهای اجرایی ارتقا یابند و همچنین دلیلی برای پیشرفت وردپرس در اینده میباشد.

وقتی نظرات کاربران گفته شد و به این نظرات عمل شد تمرکز اولیه ی وردپرس ایجاد چارچوب اجرایی برنامه ها به صورت مفید برای میانگینی از افراد معمولی است این کارایی این امکان را به کاربران میدهد که از ابزارهایی که احتیاج دارند استفاده کننند و برنامه ها را همانطور که دوست دارند داشته باشند اینکار واقعا سختی است پس تا انجا که میتوانید همکاری کنید.

۸-پشتیبانی وردپرس از زبانهای مختلف

چند زبانه بودن وردپرس وافعا کار سختی است چرا که در پلت فرم تا انجا که ممکن است باید تعداد زیادی زبان ترجمه شود و این روند در اینده ادامه پیدا خواهد کرد پوسته ها و افزونه های بیشتری در اینده ترجمه های اماده را در اختیار کاربران قرار خواهند داد.

اگر شما دوست دارید وردپرس را به زبان خودتان استفاده کنید این برای شما یک شانس به حساب میاید که بتوانید یک وردپرس بسازید و این برای شما افتخار خواهد بود که به کودکان خود نشان دهید.

ما ترجمه های خود را در How to contribute to wordpress قرار داده ایم. بنابراین تلاش کنید که هرگز به عقب نروید.

۹-دسترسی بیشتر به وردپرس

ما نمی توانیم از اختلالاتی که ممکن است باعث زیان افراد شود صرف نظر کنیم چرا که انها کسانی هستند که اینده ی ورد پرس را رقم خواهند زد. واقعا از برنامه های واسطه سپاسگزاریم چون طرحهای بیشتری برای ایجاد وردپرسهایی که برای کاربران مفید هستند را فراهم میکند.

با گزینه هایی که ویژگی خاص دسترسی واستفاده از wpmudev   java script را تغییر میدهد.وردپرس accessibility handbook خاص خود را دارد که در ان میتوانید یاد بگیرید چگونه وردپرسی بسازید که همیشه در دسترس باشد اما برای طراحان صدها منابع دیگر در  wp accessibility plugin وجود دارد که با ابزارهای این سایت طراحان می توانند محصولات خود را عرضه کنند و مطمئن باشند که پوسته و افزونه ی انها برای همه ی افراد قابل استفاده است.

کاربران چه اینده ای از وردپرس انتظاردارند؟

یادگیری مهارتهای پیشرفت در وردپرس با سرعت به یکی از بیشترین تقاضاها پیش میرود که این روند نه فقط برای مشتری بلکه برای کارفرمایان نیز حایز اهمیت است هر روز تعداد بیشتری افراد در جستجوی فرصت های فوق العاده ای در استفاده از وردپرس به عنوان یک مدیریت سیستمی درست هستند.

نظر مت درباره اینده وردپرس این است که وردپرس شما را از به عقب رفتن باز میدارد شاید کمی درست و تا حدی خیالی باشد اما درمورد وردپرس میتواند به عنوان یک سیستم کاربردی به حساب اید نه فقط برای این شبکه بلکه برای شبکه های گسترده یکی از مواردی که واقعا برای وردپرس دوست دارم  این است که هرچه بیشتر رشد میکینم و موفق تر میشویم بازارهای بیشتری به دست میاوریم فقط و فقط با چنین مزیت هایی قادر به ساختن و گسترده کردن وردپرس هستیم برنامه هایی که میسازیم راهی که میرویم همه و همه برای قدرت بخشیدن به وردپرس است.

زمانیکه این پست را جستجو میکردم فهمیدم خیلی چیزها وجود دارد که میتوانم در عملکرد وردپرس یاد بگیریم این بدان معناست که من نیاز دارم در مهارتهای خود تجدید نظر کنم من به شما هم توصیه میکنم همین کار را انجام دهید البته اگر واقعا دوست دارید درمورد وردپرس بیشتر بدانید.

دوره های اموزشی javascript را پیدا کنید و سعی کنید مهارت های خود را دراین زمینه بالا ببرید .PHP همان چپزی است که وردپرس با ان هدایت میشود. اینده وردپرس را در پنج سال اینده چگونه می بینید؟در نسخه های اینده وردپرس چه مواردی را دوست دارید ببینید؟

دیدگاه شما :

بدون دیدگاه

    هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به شماره 30005563 پیامک کنید.