ویژگی های وردپرس نسخه ۴٫۹

محمد فرکاریان پنج شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۶

ویژگی های وردپرس نسخه 4.9نسخه جدید وردپرس یعنی نسخه شماره ۴٫۹ در تاریخ ۲۳ ابان ۹۶ در دسترس کاربران قرار خواهد گفت که البته یکم دیر تر برای فارسی زبانان در دسترس قرار خواهد گرفت به این دلیل که باید با زبان فارسی هماهنگ شود 😉

در این مقاله تصمیم داریم تا ویژگی هایی که در نسخه ۴٫۹ وردپرس در دسترس شما قرار خواهد گرفت را با هم بررسی کنیم پس باما همراه باشید و لبخند هم فراموش نکنید 😉

توجه:اگر میخواهید همین الان نسخه بتا را ببینید و با این نسخه کار کنید میتوانید از افزونه WordPress Beta Tester استفاده کنید. (دانلود افزونه)

ذخیره تغییرات و پیش نویس کردن تغییرات پوسته

یکی از تغییرات جالبی که در قسمت سفارشی سازی پوسته های وردپرس انجام شده این است که شما وقتی تغییراتی را در پوسته وردپرسی خود اعمال میکنید میتوانید با کمک سه حالت تغییرات جدید را قابل مشاهده برای کاربران کنید اولین حالت مانند قبل است که تا بر روی دکمه ذخیره سازی کلیک کردید تغییرات اعمال شود.

حالات دوم این است که شما تغییرات را در حال پیش نویس ذخیره کنید و خودتان فقط قادر به مشاهده تغییرات باشید تا تغییرات را کامل انجام دهید و سپس از تغییرات جدید رونمایی کنید یا حالت شماره سوم که میتوانید تاریخ و ساعت مورد نظرتان را وارد کنید تا در ان تاریخ و زمان مشخص به طور خودکار تغییرات جدید اعمال شود.

این ویژگی یکی دیگر از ویژگی های خوب در نسخه ۴٫۹ وردپرس هست.

ابزارک گالری

در نسخه وردپرس ۴٫۸ ابزارک های ویدیویی،صوتی،تصویری به وردپرس اضافه شد اما در نسخه ۴٫۹ ابزارک گالری تصاویر نیز اضافه شده است که شما به راحتی میتوانید یک گالری تصویر برای خودتان درست کنید.

بخوانید  نمایش پیغام دلخواه در قسمت ورود به وردپرس

دکمه رسانه ها در ابزارک متن

تا قبل از نسخه ۴٫۹ شما برای اضافه کردن تصویر در قسمت ابزارک متن باید حتما از کد html استفاده میکردید اما دیگر این مشکل حل شده است و به راحتی به وسیله ی دکمه ای که در ابزارک متن به نام افزودن پرونده چند رسانه ای اضافه شده است میتوانید تصویر یا ویدیو را نیز اضافه کنید.

بهبود تجربه ویرایش کد

وردپرس ۴٫۹ در قسمت ویرایش کد یک تجربه بهتر را به ارمغان اورده است و در قسمت ویرایش کد یک ویرایشگر پیشرفته کد را مشاهده خواهید کرد و اگر در قسمت کد نویسی کد اشتباهی تایپ کنید به شما خطا میدهد.

و در قسمت ویرایشگر کد وقتی کد جدید مینویسید یا یک خط کد را انتخاب میکنید به طور خودکار خط کد highlight میشود حالا اگر میخواهید این قابلیت را نداشته باشید میتوانید با مراجعه به بخش “کاربران>شناسنامه شما” تیک گزینه syntax highlighting را بردارید تا این ویژگی غیر فعال شود.

تغییرات وردپرس

این تغییراتی که به شما معرفی شد در نسخه ۴٫۹ در دسترس شما کاربران عزیز قرار خواهد گرفت و امیدواریم که وردپرس روز به روز نسبت به قبل قدرتمند تر شود.

امیدواریم که از این مقاله استفاده کرده باشید.

لبخند هم فراموش نکنید 😉 موفق و پیروز باشید

دیدگاه شما :

بدون دیدگاه

    هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به شماره 30005563 پیامک کنید.