غیر فعال کردن ابزارک های بدون استفاده در وردپرس

محمد فرکاریان جمعه ۷ مهر ۱۳۹۶

غیر فعال کردن ابزارک های بدون استفاده در وردپرس

ایا میخواهید ابزارک هایی را که تا کنون استفاده نکردید اید یا کاربردی برای شما ندارند را غیر فعال کنید ؟ صفحه ابزارک ها تمام ابزارک ها را به شما نمایش میدهد که میتوانید از ابزارک های نمایش داده شده استفاده کنید ولی مشکلی که پیش میاید زمانی که ابزارک های زیادی وجود داشته باشد به دنبال ابزارک مورد نیاز خود گشتن کار دشوار و زمان بری به حساب میاید ولی با کمک این مقاله به راحتی میتوانید ابزارک ها را مدیریت کنید پس باما همراه باشید و لبخند هم فراموش نکنید 😉

چرا ابزارک ها را غیر فعال کنیم؟!

ابزارک ها به شما این امکان را میدهند که به ستون کناری یا پانوشت سایت خود قابلیت هایی مانند نمایش ابرچسب ها ، دیدگاه ها و… را نمایش دهید و با نصب افزونه و یا اضافه کردن کد ابزارک ها در قسمت مدیریت ابزارک به نمایش در میایند.

شما عزیزان تمام ابزارک ها را در صفحه مدیریت ابزارک ها میتوانید مشاهده کنید و چیزی که حتما به ذهنتان میرسد این است که خیلی ابزارک هست که برای من کاربردی ندارد چطور این ابزارک هایی که بدون کاربرد هستند را غیر فعال کنم؟!

شروع کار

برای غیر فعال کردن ابزارک هایی که مورد استفاده قرار نمیگیرند شما باید ابتدا افزونه WP Widget Disable را دریافت و نصب کنید (دانلود افزونه)

از قسمت “نمایش>Disable Widgets” وارد تنظیمات این افزونه شوید در قسمت تنظیمات افزونه دو زبانه وجود دارد یکی به نام Dashboard Widget (ابزارک های موجود در مدیریت وردپرس) و دیگری به نام Sidebar Widget (ابزارک های موجود در ستون های سایت) میتوانید بر روی هر بخش نظارت کامل داشته باشید و کافیست با انتخاب هر کدوم از ابزارک ها ابزارک هایی را که نمیخواهید را غیر فعال کنید و در اخر بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

بخوانید  ایجاد حساب کاربری موقت بدون کلمه عبور در وردپرس

حالا از قسمت “نمایش>ابزارک ها”وارد قسمت مدیریت ابزارک ها شوید و خواهید دید که ابزارک هایی را که غیر فعال کردید در مدیریت ابزارک ها غیر فعال شده اند.

ابزارک های داشبورد وردپرس

در داشبورد وردپرس هم ابزارک هایی فعال هستند که از وقتی پوسته یا افزونه ای را نصب کنید به این بخش اضافه میشوند برای اینکه ابزارک های این بخش را خالی کنید میتوانید از طریق گزینه”تنظیمات صفحه”ابزارک هایی را که نمیخواهید را غیر فعال کنید یا حتی شما برای راحتی کار میتوانید از طریق “نمایش>Disable Widgets” و زبانه Dashboard Widget ابزارک های این بخش را نیز غیر فعال کنید.

امیدوار هستیم که این مقاله برای شما مفید بوده باشه.

موفق و پیروز باشید.

لبخند هم فراموش نکنید 😉

دیدگاه شما :

بدون دیدگاه

    هنوز دیدگاهی ارسال نشده است.

عضویت در خبرنامه

عضویت در خبرنامه برای عضویت در خبرنامه پیامکی، عدد 1 را به شماره 30005563 پیامک کنید.