انتقال وردپرس از زیر دامنه به ریشه اصلی دامنه

نویسنده : محمد فرکاریان 19 نوامبر 2017

انتقال وردپرس از زیر دامنه به ریشه اصلی دامنه

ایا میخواهید سایت وردپرسی خود را از زیر دامنه به ریشه اصلی دامنه منتقل کنید؟! فرایند انجام اینکار نسبتا اسان است و راهی برای حفظ نمودن رتبه سئو سایت شما وجود دارد که در این مقاله یاد میگیرید که چگونه این کار را بدون مشکل و در کمترین زمان ممکن انجام دهید پس باما همراه باشید و لبخند هم فراموش نکنید 😉

انتقال وردپرس از زیر دامنه به ریشه اصلی دامنه

یک زیر دامنه به صورت http://subdomain.site.com نمایش داده میشود و ریشه اصلی دامنه به صورت http://site.com میباشد.

موتور های جستجوگر مثل گوگل زیر دامنه را از خود ریشه اصلی دامنه جدا میدانند و امتیاز جدا گانه ای نیز برای این مورد در نظر میگیرند که شما با انجام عمل ریدایرکت کردن میتوانید رتبه خود را در موتور های جستجوگر حفظ کنید.

شروع کار

در مرحله اول شما باید از تمام اطلاعات هاست خود نسخه ای پشتیبانی تهیه کنید که اگر خدایی نکرده در حین کار به مشکلی برخورد کردید بدون نگرانی بتوانید اطلاعات را بازگردانی کنید.

قدم اول

در این قدم شما باید تمام فایل های وردپرس موجود در زیر شاخه دامنه را انتخاب و دانلود کنید (برای راحتی کار میتوانید از FTP استفاده کنید)

سپس محتویات دانلود شده را به پوشه اصلی یعنی public_html منتقل کنید.

قدم دوم

وقتی که فایل ها را جابجا کردید شما نمیتوانید به داشبورد وردپرس مراجعه کنید و هر بار که تلاش کنید ادرس زیر دامنه بارگذاری میشود و چیزی پیدا نمیشود اما برای رفع این مشکل باید به فایل wp-config.php مراجعه کنید و کد زیر را به قبل از متن کامنت شده /* That’s all, stop editing! Happy blogging. */ اضافه کنید.

بخوانید  افزونه ای جهت جلوگیری از ارسال اسپم در وردپرس

define('WP_HOME','http://example.com');
define('WP_SITEURL','http://example.com');

توجه کنید که باید به جای عبارت example.com نام دامنه خود را وارد کنید و اگر هم ادرس سایت شما از www پیروی میکنید میبایست www نیز به ادرس دامنه اضافه کنید.

قدم سوم

تا اینجا شما با موفقیت سایت وردپرسی خودتون رو به شاخه اصلی دامنه منتقل کردید اما یک مشکلی که وجود دارد این هست که اما در داخل پایگاه داده ادرس ها مربوط به زیر شاخه دامنه میباشد.

برای حل این مشکل هم میتوانید از افزونه Velvet Blues Update URLs استفاده کنید(دانلود افزونه)

سپس از طریق مسیر “ابزار ها>Update URLs” وارد تنظیمات این افزونه شوید. در این صفحه باید در فیلد old Url ادرس قدیمی سایت خود را وارد کنید و در قسمت New Url هم ادرس جدید سایت خود را وارد کنید و در زیر این فیلد ها چند فیلد انتخاب شو وجود دارد که همه گزینه ها را باید انتخاب کنید به جز گزینه GUIDs و در اخر بر روی دکمه Update URLs کلیک کنید تا تمام ادرس ها در پایگاه داده نیز تغییر کند.

هنگامی که با موفقیت ادرس ها تغییر کرد پیغام موفقیت امیز بودن کار به شما نمیاش داده میشود.

قدم چهارم

برای ریدایرکت کردن ادرس قبلی به ادرس جدید هم تنها کافیست که شما وارد هاست خود شوید و فایل .htaccess را ویرایش کنید(اگر این فایل را پیدا نکردید گزینه نمایش فایل های مخفی را فعال کنید و اگر باز این فایل را مشاهده نکردید به صورت دستی این فایل را ایجاد کنید) و کد زیر را به این فایل اضافه کنید:

بخوانید  امکان پیوست کردن فایل در قسمت دیدگاه ها

<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^yoursubdomain\.example\.com$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ "http://example.com/$1" [R=301,L]
</IfModule>

به جای عبارت yoursubdomain نام زیر دامنه خود را وارد کنید و به جای example.com هم ادرس دامنه خود را وارد کنید و در اخر هم تغییرات را ذخیره کنید.

الان میتوانید سایت خود را در ادرس جدید بدون هیچگونه مشکلی مشاهده کنید.

امیدوار هستیم که این مقاله برای شما مفید بوده باشه 😉

لبخند هم فراموش نکنید، موفق و پیروز باشید 😉

محمد فرکاریان

علاقه مند به سیستم مدیریت محتوای وردپرس هستم و اموزش ها ی در رابطه با سیستم مدیریت محتوای وردپرس را با شما عزیزان به اشتراک میگذارم . لبخند را هیچ وقت فراموش نکنید ;-)

0 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *