اضافه کردن کد سفارشی به وردپرس بدون نگرانی

نویسنده : محمد فرکاریان ۱۸ شهریور ۱۳۹۶

اضافه کردن کد سفارشی به وردپرس بدون نگرانی

در بیشتر وقت ها که دنبال یک ترفند برای سایت خودتان هستید و مقاله ای میخوانید با کمک اضافه کردن یک سری کد php به functions.php میتوانید از ترفند مورد نظرتان استفاده کنید اما یک موردی که شاید به ان فکر میکنید هر وقت که میخواهید این کد ها را به این فایل اضافه کنید این هست که الان که من اضافه میکنم این کد رو اگر سایت خراب بشه چی؟

درسته مشکل زیادی نیست و باید اگر مشکلی پیش امد قطعه کدی که اضافه کردید به فایل را حذف کنید اما چرا ما از یک راه ایمن و بدون دردسر استفاده نکنیم؟!

داخل این مقاله به شما اموزش میدیم که چطور شما بدون نگرانی و بدون هیچ مشکلی کد های موردنظرتان را به وردپرس اضافه کنید پس لبخند بزنید و با انرژی ادامه دهید 😉

مشکل اضافه کردن کد های سفارشی در functions.php

مشکلی که این فایل ها دارند این هست که حتی اگر اشتباه کوچک هم کنید ممکن هست که سایت شما از دسترس خارج شود.

شروع کار

در مرحله اول شما باید افزونه Code Snippets را نصب و فعالسازی کنید (دانلود افزونه)

بعد از اینکه افزونه را فعال کردید یک ایتم جدید با نام Snippets به منو مدیریت وردپرس اضافه میشود که با کلیک بر روی ان و انتخاب دکمه Add New میتوانید اولین کد سفارشی خود را وارد کنید.

ابتدا یک عنوان برای قطعه کد خودتان وارد کنید مثلا “کد حذف نسخه وردپرس”

حالا کد خودتان را در قسمت code وارد کنید.

function skaarp_remove_version() {
return '';
}
add_filter('the_generator', ' skaarp_remove_version');

در زیر قسمت code یک قسمت description وجود دارد که شما میتوانید توضیحاتی برای این قطعه کد اضافه کنید که مثلا چرا این قطعه کد را به سایتتان اضافه کردید یا هر چیز دیگری.

بخوانید  راهنمای کامل افزایش سرعت سایت در وردپرس

شما یک سری برچسب هایی هم میتوانید برای قطعه کد ها در نظر بگیرید تا سریعتر بتوانید به کد های موردنظرتان دسترسی داشته باشید

در اخر اگر میخواهید کد ذخیره و در سایت اعمال شود بر روی دکمه Save Change And Active کلیک کنید اما اگر میخواهید فقط کد ذخیره شود و در سایت تغییراتی اعمال نشود بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

خطایابی و رفع اشکال کد ها

اگر به طور معمول کدی را اضافه میکردیم به فایل functions.php و کد مشکل کوچکی هم داشت سایت از دسترس خارج میشید تا ما مشکل را برطرف کنیم اما با کمک این افزونه دیگر چنین مشکلاتی وجود ندارد و اگر کد خراب باشد به طور خودکار کد غیر فعال میشود و سایت شما بدون مشکل انلاین میماند و به کد مورد نظر خراب اگر مراحعه کنید به شما گفته شده است که به چه دلیل کد خراب است.

مدیریت اسان کد ها

در افزونه Code Snippets به راحتی میتوانید کد ها را مدیریت کنید ، انها را فعال یا غیرفعال کنید و یا حتی خروجی بگیرید و در سایت دیگری استفاده کنید و درون ریزی کنید.

تنظیمات افزونه

افزونه Code Snippets یک سری تنظیمات هم دارد که میتوانید بخش هایی را فعال یا غیر فعال کنید که برای دسترسی به تنظیمات این افزونه باید از مسیر Snippets>settings اقدام کنید.

امیدوار هستیم که این مقاله و افزونه برای شما مفید بوده باشه و استفاده کامل را کنید.

لبخند هم فراموش نکنید 😉

موفق و پیروز باشید

محمد فرکاریان

علاقه مند به سیستم مدیریت محتوای وردپرس هستم و اموزش ها ی در رابطه با سیستم مدیریت محتوای وردپرس را با شما عزیزان به اشتراک میگذارم . لبخند را هیچ وقت فراموش نکنید ;-)

0 دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *